Partnerský systém

FAQ - Často kladené otázky

1. Za čo získavam províziu?

Umiestnite na svoju stránku odkaz na Martinus s vlastným identifikátorom. Keď k nám príde zákazník z Vašej stránky a urobí objednávku, vy získate províziu. Jej výška sa vypočítava na základe hodnoty tovaru (bez poštovného či ďalších služieb). Konkrétne percentá a podmienky nájdete po prihlásení do Partnerského systému a tiež vo Všeobecných obchodných podmienkach.

2. Čo ak zákazník zruší objednávku?

Ak zákazník zruší objednávku (nezrealizuje a nezaplatí ju), provízia z takejto objednávky sa Vám nezapočíta. Ak zákazník zruší len nejaký produkt zo svojej objednávky, ten sa tiež nebude do provízie počítať.

Príklad: Zákazník si objedná 4 knihy spolu za 40,00 €. Jednu knihu za 10,00 € však potom zruší, resp. je nedostupná. Zvyšné 3 knihy ale zaplatí. Províziu teda získate z 30,00 €.

3. Identifikátor sa v URL adrese nenachádza, keď som klikol na odkaz z vlastnej stránky a dostal som sa na Martinus. Je to v poriadku?

Ak ste klikli na odkaz alebo banner, ktorý ste získali prostredníctvom Partnerského systému, je to v poriadku. Náš systém zaznamenal Váš unikátny kód a presmeroval návštevníka na stránku produktu.

4. Keď sa návštevník dostane z mojej stránky na Martinus, ako rýchlo musí urobiť objednávku, aby som ešte získal províziu?

Návštevníkovi, ktorý prišiel na Martinus kliknutím na Váš odkaz, sa Váš identifikátor uloží do cookies a zostane tam 7 dní.

Príklad: Ráno o 8:00 klikne návštevník na odkaz na Vašej stránke a dostane sa na Martinus, neurobí však žiadnu objednávku. O 2 dni neskôr večer o 20:00 opäť príde na Martinus z toho istého počítača. Tentokrát ale priamo napíše adresu www.martinus.sk do prehliadača a urobí objednávku. Keďže ešte neuplynulo 7 dní od jeho prvej návštevy, Váš identifikátor je stále v platnosti a Vy za objednávku získavate plnú províziu. Podmienkou však je, aby medzičasom nezmazal cookies, či nepoužíval pri prehliadaní internetu anonymný režim. V takomto malom počte prípadov sa môže stať, že nám tak znemožní zistiť, že v danej časovej lehote navštívil Vašu webovú stránku.

5. Ak medzi kliknutím na banner (a v lehote 7 dní) klikne návštevník na banner iného účastníka Partnerského systému, kto získa províziu?

Provízia sa započíta vždy poslednému partnerovi, ktorého banner či link priviedol zákazníka na stránku Martinus. Od kliknutia na odkaz začne plynúť nová lehota 7 dní, v rámci ktorej získa posledný partner nárok na províziu.

6. Aké druhy provízie mi ponúkate?

Môžeme Vám poslať štandardne buď 5% zo sumy nákupov rovno na účet, alebo si vyberiete 7% - ný variant provízie a vyberiete si elektronickú poukážku na nákup, ktorú Vám pošleme mailom. Poukážka musí mať minimálnu hodnotu 10 € a platí výlučne pri nákupe v Martinuse. Za špeciálnych podmienok je možné dohodnúť sa aj na inej výške provízie.

7. Môžem uplatniť poukážku v kamennej predajni?

Áno, elektronické poukážky sa dajú uplatniť aj na nákup v kamennej prevádzke, aj na nákup na www.martinus.sk.

8. Ako dlho bude platiť elektronická poukážka a môžem ju aj niekomu darovať?

Naše elektronické poukážky platia vždy minimálne 6 mesiacov od vystavenia a sú anonymné, takže môžete niekoho potešiť originálnym darčekom.

9. Môžem typy provízií kombinovať?

Áno, záleží len na vás, aký spôsob vyplatenia provízie si vyberiete. Vždy však najskôr zvolíte jeden typ provízie a požiadate o vyplatenie. Po schválení žiadosti, ktoré Vám čo najskôr oznámime e-mailom, môžete zostávajúce provízie vyplatiť opäť lubovoľným spôsobom.

10. Aké formáty bannerov mám k dispozícii?

Pripravili sme pre vás najčastejšie používané formáty bannerov, konkrétne 468x60 pixelov, 300x300 pixelov (square) a 160x600 pixelov (skyscraper). Pokiaľ neviete, ako na svoj web umiestnite bannery, ešte stále môžete použiť aj vygenerovaný textový odkaz ako hyperlink.

11. Je možné získať XML feed alebo iný hromadný import vašich titulov?

Čiastočne 🙂 Neponúkame XML feed všetkých titulov, keďže predpokladané použitie Partnerského systému počíta s propagáciou jednotlivých kníh alebo individuálne zostavených výberov (napr. tematický blog). V obmedzenej miere (do 500 položiek) viete získať aj feed kníh so spoločnou témou či v rovnakej kategórii. V časti Generátor odkazov kliknite na XML export vybraných kníh. Tu môžete získať URL na XML feed pre ľubovoľnú kategóriu alebo hľadané slovo. Ak máte špeciálny nápad na spoluprácu medzi vašou a našou databázou titulov, prosíme, napíšte nám na partner@martinus.sk.

12. Ako môžem využiť bannery vo Wordpresse?

Pre systém Wordpress existuje plugin, ktorý nájdete na tejto adrese. Umožňuje jednoduché vkladanie bannerov do stránky pomocou tzv. widgetu, ako aj do samotných článkov. Viac informácii nájdete v opise pluginu na stránkach Wordpress.org.

13. Mám priznať príjem z vášho programu a zaplatiť dane či odvody ako fyzická osoba?

Ak sa u nás registrujete v Affiliate programe ako fyzická osoba - nepodnikateľ, tak sa odmeny z nášho partnerského systému berú ako ostatné príjmy podľa § 8 Zákona o dani z príjmov . Zdravotné odvody sa stanovujú na základe podaného ročného zúčtovania zdravotného poistenia.

Ak sa u nás registrujete v Affiliate programe ako fyzická osoba - podnikateľ, tak sa odmeny z nášho partnerského systému berú ako príjmy podľa § 6 Zákona o dani z príjmov.